Biografia

Swoją przygodę ze sportem samochodowym Marcin Przybyszewski rozpoczął od startów w tzw. popularkach czyli KJS-ach. Pierwszym samochodem tego zawodnika przeznaczonym do tej rywalizacji była Honda Civic. Początki były różne, czasami zdarzało mi się wylądować w rowie, ale odbywało się to bez jakiś większych konsekwencji - skwitował Przybyszewski. - Następnie podjąłem decyzję o startach Fiatem Seicento, który jest samochodem bardzo dobrym dla osób zaczynających przygodę ze sportem samochodowym. Co ciekawe "Mop" pożyczał to auto z firmy ojca. Wkrótce jednak wszedł w jego samodzielne posiadanie i po dwóch latach włożył do niego klatkę, pasy oraz pozostały osprzęt niezbędny do startów w motosporcie.


Pierwszy rok startów w wyścigach to debiut za kierownicą Fiata Seicento w klasie N-1150. Poza tym Przybyszewski oprócz rywalizacji w sprincie wystartował także w parze z Mariuszem Sikorą w pierwszej edycji Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasie do 1150 załoga ta zajęła szóstą lokatę.
W następnym sezonie Przybyszewski zanotował dużą progresję wyników. - W roku 2005 poświeciłem dużo czasu na jazdę. Na każdych zawodach starałem się wykorzystać w pełni czas pobytu na torze. W pewnym momencie po zrobieniu 1000 km okazało się, że skończyły się możliwości samochodu. Van przerobiony na auto wyścigowe domowym sposobem był samochodem po prostu zbyt ciężkim. W tak wyrównanej stawce liczy się każdy szczegół, a tym bardziej waga - powiedział "Mop".


Padła zatem decyzja o zakupie Fiata Seicento od Miłosza Majewskiego. Szybki samochód w połączeniu z talentem, pozwolił Przybyszewskiemu w mocnej stawce zawodników startujących w klasie N-1150 zająć w sezonie 2005 trzecią lokatę. Przed reprezentantem Automobilklubu Rzemieślnik uplasowali się tylko: Mariuszem Sikora oraz Krzysztof Tobiasz. Dodajmy, że w roku 2005 Przybyszewski został również vice-mistrzem Polski w GSMP
Sezon 2006 był rokiem obfitym w duże sukcesy. Przybyszewski okazał się bezkonkurencyjny w klasie N-1150 zarówno w wyścigach płaskich jak i górskich. Oprócz tego pokazał, że bardzo dobrze czuje się w rywalizacji na torze rallycrossowym. Swój najlepszy występ w eliminacji MPRC zanotował podczas VI eliminacji na torze Słomczynie. Startując w klasie 2 awansował wtedy do finału, zajmując ostatecznie czwartą lokatę.

marcin_przybyszewski_biografia
Marcin Przybyszewski on Facebook
';

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptują pliki cookie z tej witryny.